Yaz Sezonuna Veda Edecek 10 Restoran Yemek Tanıtım Fikri

Yaz sona eriyor, ancak restoranınızda eğlence daha yeni başlıyor olmalı. Hem yeni müşterileri hem de düzenli müşterileri heyecanlandıracak benzersiz yaz pazarlama fikirleri ile sıcak sezonun sonunu şık bir şekilde kutlayın. Aşağıda, yazın unutulmaz bir son ayı için mükemmel olan restoran yemek promosyon fikirlerini bulacaksınız.

Daha fazla uzatmadan, hadi bu partiyi başlatalım!

Yaz için 10 Restoran Yemek Promosyonu Fikirleri

1. Karşı konulmaz yaz tatlılarını ve içeceklerini menünüze ekleyin

Menünüzü herhangi bir mevsimde öne çıkarmanın en iyi yolu, insanların yılın o zamanında ne istediklerine ve yerel olarak satın alabileceğiniz mevsimlik malzemelere göre yeniden düşünmek ve yeniden tasarlamaktır.

Mevsimlik bir restoran menüsü, daha lezzetli ve sağlıklı yemekler sunarak yemek maliyetlerini düşürmenize ve restoranınıza daha fazla insan çekmenize yardımcı olabilir.

Ancak, yaz için menünüzü değiştirmenin sizin için doğru bir hareket olmadığını düşünüyorsanız, sıcak mevsim için her zaman birkaç şey ekleyebilirsiniz. Örneğin tatlılar, restoranınızın yaz menüsünü çok fazla değiştirmeden yenilemenin hızlı ve kolay bir yoludur.

Olay yerinde,  dondurma . Herkes yaz aylarında serinletici bir külah dondurmanın tadını çıkarmayı sever. Bunu menünüze ekleyin ve onu kullanmanın başka yollarını düşünün, örneğin lezzetli dondurma parçaları yapmak.

Yaz içeceklerinden bahsetmişken, yaz menüsü planınızı yaparken limonata ve buzlu çay gibi serinletici içecekleri de unutmayın.

Daha da ötesi, sunucularınızı, müşterilerinize susuzluklarını gidermek için canlandırıcı bir bardak ev yapımı limonata istemeyeceklerini sormaları için eğitin.

2. Yemek ve müzik festivallerine katılın

Yaz aylarında restoranlar için en yaratıcı pazarlama fikirlerinden biri yerel yemek ve müzik festivallerine katılmaktır. Ağustos,  insanların yaz bitmeden son bir koşuşturmaca attıkları şenliklerin ayıdır .

Mahallenizde bir hane adı olmak istiyorsanız, bu etkinliklerin bir parçası olun. Yemeğinizi yerel müzik festivallerinde satıp satamayacağınızı ve yemek festivallerine katılıp katılamayacağınızı öğrenin.

Müşterileri standınıza ve daha sonra restoranınıza çekecek bazı benzersiz restoran tanıtım mesajları ile hazırlıklı gelmeyi unutmayın. İnsanlara dağıtmak için basılı kartvizitler getirin ve onları restoranınızı ziyaret etmeye teşvik edin.

Yemek dağıtım hizmeti sunuyorsanız, sipariş verebilecekleri web sitesini “Teslim ediyoruz” mesajıyla karta ekleyin. Daha da iyisi, sipariş vermek için hızlıca tarayabilmeleri için çevrimiçi menünüzü bir QR koduna dönüştürün.

Müşterilerin %42,55’inin bir restoranda QR kodunu tarayabildikleri zaman kendilerini en güvende hissettiklerini biliyor muydunuz? Akşam yemeği menünüzü bir QR koduna dönüştürerek müşterilere ihtiyaç duydukları huzuru sağlamanın zamanı geldi.

Aşağıdaki videoda, temassız yemek siparişi için kullanabileceğiniz ücretsiz bir QR kod menüsü oluşturma adımlarında size yol gösteriyoruz.

3. Verandanızda etkinlikler düzenleyin

Restoranınızın bir terası veya küçük bir verandası varsa, soğuk mevsim başlamadan mümkün olduğunca yararlanın. Farklı etkinlikler düzenleyerek insanların esintinin ve heyecan verici bir aktivitenin tadını aynı anda çıkarmasına izin verin.

İşte yaz bitmeden uygulayabileceğiniz bazı restoran etkinliği fikirleri:

 • Spor izleme partileri:  Birbiriyle oynayan yerel takımlardan uluslararası spor etkinliklerine kadar, mahalledeki insanların nelere tutkulu olduğunu öğrenin ve ardından verandadaki bir televizyonda yayınlayın. Partiyi başlatmak için bira, kanat ve cips indirimleri sunun.
 • Randevu geceleri:  yaz, o özel kişiyle aşkı kutlamakla ilgilidir. Terasta düzenli randevu geceleri düzenleyerek restoranınızı bunun için uygun bir yer haline getirin. Mekanı mumlar, çiçekler veya balonlarla süsleyerek atmosferi romantik hale getirin. Hatta insanların bu harika gecenin anıları olarak fotoğraf çekebilecekleri bir fotoğraf kabini bile getirebilirsiniz.
 • Şarap / bira tadımı:  Müşterilerinizin en çok neyi sevdiğine bağlı olarak açık havada bir şarap veya bira tadımı (veya her ikisini) düzenleyin. Diğer yerel işletmeleri desteklemek için yerel zanaat biraları ve şarapları öne çıkarın ve insanlara topluluğa katılmayı seven bir takım oyuncusu olduğunuzu gösterin.
 • Sanat ve el sanatları ile aile gecesi:  Restoranınız çocuklu ailelere hitap ediyorsa, onlar için de etkinlikler düzenlemek önemlidir. Böyle bir örnek, bir sanat ve zanaat akşamıdır. Çocuklar, yaratıcılıklarını ifade etmek için boya ve süslemeler kullanabilir ve ebeveynler terasta bir kadeh şarabın tadını çıkarırken onları denetleyebilir.
 • Dans partisi:  Verandanız insanların dans etmesine izin verecek kadar büyükse, belirli bir temaya sahip bir dans partisi düzenleyin. Çiftler için romantik bir dans gecesi ya da bekarlar için canlı bir şenlik olabilir. Ne planlarsanız planlayın, beklenti oluşturmak için sosyal medyanızda tanıtmayı unutmayın.

4. Yerel turistik mekanlarla ortak olun

Aklınıza gelebilecek en yaratıcı restoran yemek tanıtım fikirlerinden biri, oteller ve müzeler gibi diğer yerel işletmelerle iletişime geçerek yemeğinizi mahalle genelinde tanıtmaktır.

İnsanlar yaz aylarında yabancı şehirleri ziyaret etmeyi severler. Restoranlarınızdan özellikle turistik konumda bulunuyorsa, kendinizi çevirerek o yararlanmak   Geleneksel yemek keyfini istiyorsanız görmek için restoran.

Bölgenizdeki turistik yerler ile temasa geçin ve el ilanlarınızdan bazılarını ziyaretçilerin görmesi için bulundukları yerde bırakmayı öğrenin.

Kabul ederlerse, yemeğinizin ağız sulandıran bir fotoğrafını, restoranınızın adını ve logosunu, konumunu, sipariş verebilecekleri web sitesini ve en önemlisi,  onları almaya ikna etmek için bir indirim veya promosyon içeren el ilanları  oluşturun.

Kaydolarak  GloriaFood ücretsiz online sipariş sistemi , bizim kolayca özelleştirilebilir şablonu kullanarak kendi online sipariş ilanı oluşturabilir. Tek yapmanız gereken restoran kontrol panelinize erişmek ve Başlangıç ​​-> El ilanlarıyla reklam vermek -> Çevrimiçi sipariş broşürüne gitmek.

5. Açık hava konserleri veya sinema geceleri düzenleyin

Canlı eğlence, insanların açık havada bir konserin, stand-up gösterisinin veya film gösteriminin keyfini çıkarabildiği yaz aylarında gelişir. Yerel sanatçılarla iletişim kurun ve her ikinize de mahallede daha fazla görünürlük kazandıracak karşılıklı yarar sağlayan bir ortaklık kurun.

Müzisyenlerden sihirbazlara, komedyenlere ve geçimlerini sağlamak için insanları eğlendiren diğer kişilere kadar, yaz sona ermeden restoranınızı bir kültür ve eğlence merkezine dönüştürün.

Canlı eğlenceyi karşılayamıyorsanız, binayı veya büyük bir levhayı ekran olarak kullanarak ve uygun fiyatlı bir projektör satın alarak düşük maliyetli bir açık hava sineması oluşturun.

İnsanlar konserlerini veya filmlerini seyrederken, yemeklerinizi ve içeceklerinizi özel fiyatlarla servis edin veya sinema gecelerinde evde bedava patlamış mısır gibi ikramlar sunun.

6. Benzersiz indirimlerle fiyatlarınızı eritin

Yazın fiyatlar bile eriyor. Bu, sizi rekabette öne çıkaracak yaratıcı restoran promosyonları geliştirme şansınız.

Yaz ayını şık bir şekilde kapatmak için Ağustos ayı boyunca düzenli indirimler, özel teklifler ve ücretsiz hediyeler sunun. Girişime “Big Summer Blowout” gibi akılda kalıcı bir isim verin ve her gün (veya hafta) yeni bir teklif alın.

Her gün indirimler ve diğer avantajlar sunduğunuz haberi yayılacak ve insanlar ertesi gün yaz restoran promosyonlarının ne olacağını öğrenmek için heyecanlanacaklar.

İşte uygulayabileceğiniz bazı yaz promosyonları fikirleri:

 • Happy hour:  17:00 – 20:00 saatleri arasında tüm butik biralarda %50 indirim.
 • Erimeden alın:  Hafta sonları dondurma külahlarında %25 indirim.
 • Serinletici brunch:  brunch saatlerinde evde ücretsiz limonata.
 • Frappe tarihi:  Bir tarih getirin ve ana yemek sipariş ederseniz ikiniz de evde bir frappe olsun.
 • Yaz partisi:  En az beş kişilik partiler, en az üç şişe şarap sipariş ederlerse çeklerinde %10 indirim alırlar.

Online menünüzdeki promosyonlarla sipariş veren müşterilerinizi de ödüllendirmeyi unutmayın.

7. Yaz tatillerini kutlayın

Restoranınızın Noel veya Şükran Günü gibi büyük bayramları kutladığını varsayalım. Bu durumda, Ulusal Çikolatalı Kurabiye Günü veya Ulusal Limonata Günü gibi küçük yiyeceklerle ilgili tatilleri de kutlamamanız için hiçbir neden yok (evet, ikisi de Ağustos ayında).

Bu tatiller için özel bir şeyler yaparak ve mevcut restoran promosyonlarınızı hızlandırarak insanlara kutlamak için daha fazla neden verin.

Tüm bu bayramları takip etmenin zor olduğunu düşünüyorsan sana güzel bir haberim var. Biz her ay temel gıda tatilleri bazı özellikleri 2021 için bir gıda tatil takvimi oluşturduk  ve  her biri için bazı restoran promo fikirler.

2021 Yemek Tatili Takvimimizi ve Promosyon Fikirlerimizi  buradan indirin . Aylık ilham almak için yazdırıp mutfakta sergilemekten çekinmeyin.

8. Yaz sonu çekilişi yapın

Restoran yemek promosyon fikirleri ararken eşantiyonlar hiç akıllıca değildir. Restoranınıza dikkat çekerler ve fazla çaba harcamadan insanları meşgul ederler.

İnsanların gelecek aylarda tadını çıkarabilecekleri fiyatlarla yaz sezonunu bitirmek için bir çekiliş düzenleyin. Örneğin, Eylül ayında üç ücretsiz balkabağı baharatlı latte için bir kupon kodu sunabilirsiniz  . Bu şekilde, insanları geri gelmeye ve müşteri sadakatini teşvik etmeye motive edersiniz.

Sosyal medyanızda etkileşimi teşvik etmek istiyorsanız, kullanıcı tarafından oluşturulan içeriğin yer aldığı bir çekiliş düşünün.

Örneğin, insanlardan restoranınızda en sevdikleri içeceğin tadını çıkardıkları bir fotoğraf göndermelerini ve sizi etiketlemelerini isteyebilirsiniz. Ardından, onların izniyle resimleri profilinizde paylaşın.

9. Paket servisi olan restoran menünüze cızırtılı teklifler ekleyin

Daha önce de belirttiğim gibi, özel paket servis promosyonları sunarak, sipariş veren müşterilerinizin tüm bu yiyecek ve içecek promosyon fikirleri konuşmasına kendilerini dışlanmış hissetmediğinden emin olun.

Müşterilerin menüyü açtıklarında bunlardan haberdar olmaları için bu özel teklifleri çevrimiçi menünüzün en üstüne ekleyin.

Paket servisi olan restoran müşterilerine hangi restoran yemek promosyon fikirlerini sunacağınız konusunda ilhamınız yok mu? Bunları dene:

 • Gitmek için ücretsiz kokteyl:  En az 30 $ değerinde yemek sipariş edin ve seçtiğiniz ücretsiz bir kokteyli alın.
 • Yaz salatası:  %15 indirimli lezzetli, taze, yerel malzemeler içeren bir yaz salatası sipariş edin.
 • Çilekli tatlı:  En az 35 $ değerindeki herhangi bir öğünde yerel olarak yetiştirilen çileklerle yapılan çilekli cheesecake’imizin tadını ücretsiz çıkarın.
 • 10. Sınırlı süreli tekliflerle beklentiyi artırın

  Son olarak, mevsim ne olursa olsun restoranlar için en başarılı promosyon fikirlerinden biri sınırlı süreli indirimler sunmaktır. Yaz sonu, müşterileri sezon bitmeden bu indirimlerden yararlanmaya teşvik ederek size mükemmel bir fırsat sunuyor.

  Yaz promosyonlarınızı pazarlarken, sınırlı oldukları gerçeğini vurguladığınızdan emin olun. Yarına ertelemek yerine, kaybolma ihtimaline karşı insanları bugün denemeye ikna edebilirsiniz.

  Daha da fazla restoran yemek promosyon fikirleri mi arıyorsunuz? Benzersiz Restoran Promosyon Fikirleri makalemizi okuyun.

  Son sözler

  Yaratıcı yaz pazarlama fikirleri sizi anonimlikten kurtarabilir ve kârınızı artırabilir. Tek yapmanız gereken alışılmışın dışında düşünmek ve hedef kitlenizin seveceği restoran yemek tanıtım fikirleri bulmak. Yukarıdaki öneriler, ihtiyaçlarınıza göre geliştirebileceğiniz mükemmel bir başlangıç ​​noktasıdır.